Wysiłkowe nietrzymanie moczu leczenie laserowe

Laserowe wybielanie okolic intymnych

Istnieje wiele różnych zabiegów na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zabiegi te mogą pomóc zmniejszyć objawy, a nawet wyleczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu. Powinieneś omówić wszystkie swoje opcje leczenia z dostawcą opieki zdrowotnej. Możesz również rozważyć dołączenie do grupy wsparcia, aby omówić swoje problemy i uzyskać motywację do utrzymania strategii samoopieki. National Association for Continence posiada również zasoby dla osób cierpiących na wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym biouroda24.pl

Skuteczność nieablacyjnego leczenia laserem Erbium: YAG-laser treatment

W niedawno przeprowadzonym badaniu skuteczność nieablacyjnego Erbdium: YAG laser treatment for stress urinariness in women was assessed. Badacze porównali wyniki dwóch grup: jednej, która otrzymała nieablacyjne leczenie laserem Er: YAG i drugiej, która tego nie zrobiła. Obie grupy miały podobne wskaźniki poprawy w 1-godzinnym teście opuszkowym i ISIQ-SF. Ponadto stwierdzono podobne wyniki w zakresie skuteczności leczenia.

Istnieje kilka badań klinicznych, które mogą być wykorzystane jako wskazówki w leczeniu pacjentów z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. W dwóch z nich zastosowano laser erbowy 2940-nm. W kolejnym zastosowano laser frakcyjny CO2. W obu badaniach wykazano skuteczność u dużej liczby pacjentów.

Nieablacyjny Erb: Leczenie laserem YG jest nieinwazyjną procedurą laserową, która może leczyć pacjentów z łagodnym do umiarkowanego wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Leczenie wymaga zazwyczaj dwóch sesji oddzielonych od siebie jednym miesiącem. Impulsy laserowe są dostarczane przez specjalnie zaprojektowaną kaniulę. Leczenie jest skuteczne u około siedemdziesięciu procent pacjentów.

Nieablacyjny laser Erbium: Leczenie laserem YG jest nieinwazyjną procedurą, która podgrzewa błonę śluzową pochwy do 60 stopni Celsjusza. Laser Erbium: YAG był badany u kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu przy użyciu lasera o długości fali 2940-nm. Skuteczność lasera oceniano za pomocą 1-h testu opuszkowego, 3-dniowego dzienniczka opróżniania i kwestionariusza ICIQ-UI-SF.

Nieablacyjne leczenie laserem Erbium: Yagi laser treatment for SUI is a non-surgical treatment that may improve sexual function and improve quality of life. Laser jest zatwierdzony przez FDA i stanowi mało inwazyjną opcję leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu.

Skuteczność: W niedawnej metaanalizie Kuszka i wsp. przedstawili silne dowody na skuteczność leczenia. Zauważyli jednak, że leczenie nie przynosiło prawie żadnych efektów u osób z ciężkim SUI.

Nieablacyjny laser Erbium: Yag laser treatment is safe for women suffering from mild to moderate SUI. Zmniejsza ruchomość szyi pęcherza, co przyczynia się do poprawy objawów wysiłkowego nietrzymania moczu. Nadal jednak istnieje potrzeba przeprowadzenia większej liczby badań nad tym sposobem leczenia.

Wyniki badania są obiecujące, chociaż liczba uczestników badania jest niewielka. Badanie zostało zaprojektowane tak, aby było bezstronne. Do sformułowania ostatecznych wniosków konieczne będzie wykorzystanie wysokiej jakości dowodów.

Włączone badania raportowały wartości ICIQ-SF przed i po interwencji. Ponadto 8 z nich podało wyniki po 1 miesiącu, pięć po 2 miesiącach i dziewięć po 6 miesiącach. Co więcej, autorzy przypisali dwie grupy w oparciu o różne stopnie SUI. Wyniki 6-miesięcznego ICIQ-SF nie wykazały asymetrii w wykresach lejkowych.

Koszt nieablacyjnego leczenia laserem Erbium: YAG-laser treatment

Nieablacyjne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu laserem Erbium YAG jest skuteczną opcją leczenia tego schorzenia. Procedura ta przynosi znaczące korzyści i obniża ryzyko związane z tym stanem. Jest to również opłacalna alternatywa dla mechanicznego debridementu. Zabiegi z użyciem lasera Er:YAG wymagają jednak kilku wizyt kontrolnych, w tym dłuższej obserwacji pacjenta. Należy przeanalizować koszty leczenia nieablacyjnego laserem Erbium yAG w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu, aby określić, czy procedura jest warta poniesionych kosztów.

Zabiegi nieablacyjne laserem Erbium YAG są wykonywane w szpitalach i klinikach zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Pierwsze badanie z użyciem lasera Er:YAG rozpoczęło się we wrześniu 2009 roku, w którym kobiety oceniano na podstawie nasilenia nietrzymania moczu i jakości życia. Pacjentkom przyznano punktację opartą na ciężkości ich stanu, przy czym maksymalny wynik 21 oznacza trwałe nietrzymanie moczu.

Po leczeniu może wystąpić kilka powikłań, w tym krwawienie i zakażenie. Lekarz może przepisać lek zmniejszający ryzyko zakażenia. Jednak powikłania zabiegu są rzadkie i nie wymagają inwazyjnej operacji. Podczas leczenia pacjenci mogą doświadczyć reakcji zapalnej utrzymującej się przez 48 godzin.

Nieablacyjne leczenie laserem Erbium YAG wysiłkowego nietrzymania moczu było skuteczne u różnych pacjentów z łagodnym do umiarkowanego SUI. W jednym badaniu 114 kobiet z przedmenopauzalnym nietrzymaniem moczu poddano jednej sesji zabiegu.

Chociaż konieczne są dodatkowe badania w celu oceny bezpieczeństwa i skuteczności laserów Erbium YAG, wyniki obecnego badania sugerują, że nieablacyjne leczenie laserem Erbium Y AG jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu.

Koszt nieablacyjnego leczenia laserem Erbium-YAG wysiłkowego nietrzymania moczu jest stosunkowo niski w porównaniu z innymi dostępnymi metodami leczenia. Pojedyncza sesja zabiegowa obejmuje pełne napromienianie kanału pochwy oraz dodatkowe napromienianie wypadniętej ściany przedniej i przedsionka.

Efekty uboczne

Laserowa terapia wysiłkowego nietrzymania moczu jest realną opcją dla osób, które mają problemy z kontrolowaniem popędu. Zabieg jest zwykle wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Nie wymaga on znieczulenia ani żadnego szczególnego przygotowania. Chociaż zabieg może poprawić objawy, kontrola pęcherza nie jest gwarantowana.

Chociaż SUI jest ogólnie łagodnym schorzeniem, ma szkodliwy wpływ na jakość życia pacjenta. Zastosowanie lasera jest minimalnie inwazyjnym sposobem leczenia, który wiąże się z niewielkim ryzykiem wystąpienia poważnych działań niepożądanych. W jednym z badań opisano skuteczność leczenia laserem pochwy u 48-letniej kobiety z poprzeczną przegrodą pochwy i skróceniem pochwy. Przed leczeniem laserowym pacjentka przeszła dwie interwencje chirurgiczne i otrzymała miejscowe zastrzyki. Poddała się również fizjoterapii dna miednicy w celu rozwiązania objawów nietrzymania moczu.

W jednym badaniu wykazano, że zabieg z użyciem lasera Er-YAG był skuteczny w poprawie objawów SUI i OAB u pacjentek z mieszanym nietrzymaniem moczu. Większość kobiet, które poddały się temu zabiegowi, doświadczyła znacznej poprawy w zakresie objawów OAB, jak również epizodów SUI. Nadal jednak istnieje pewne ryzyko związane z tą procedurą, a ubezpieczenie może nie pokrywać kosztów.

W innym badaniu stwierdzono, że leczenie laserem Er-YAG poprawiło objawy i jakość życia u pacjentek z SUI. Badanie to objęło 175 kobiet z SUI, które miały różne stopnie zaburzeń oddawania moczu. Badacze stwierdzili, że u pacjentek z mieszanym stopniem nietrzymania moczu nastąpiła znaczna poprawa po trzech zabiegach.

Laseroterapia wysiłkowego nietrzymania moczu jest nieinwazyjnym zabiegiem, który promuje remodeling i syntezę kolagenu. Proces ten prowadzi do zacieśnienia tkanek pochwy i miednicy, poprawiając podparcie pęcherza i poprawiając trzymanie moczu. Jest również bezpieczny i łatwy do wykonania.

Chociaż istnieją zagrożenia i skutki uboczne związane z laseroterapią w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu, procedura ta okazała się skuteczna w leczeniu tego zaburzenia. Zastosowano ją u ponad 250 000 kanadyjskich kobiet i jest ona chirurgicznym leczeniem z wyboru. Ostatnie postępy w dziedzinie laserowego leczenia SUI obejmują miniplastykę pojedynczego nacięcia, terapię opartą na komórkach oraz laserowe leczenie pochwy.

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest często przeprowadzane w warunkach gabinetowych, podczas gdy pacjentka jest przytomna. Zabieg laserowy jest kierowany na podszewkę pochwy w celu wywołania zmian w tkankach miednicy, które podtrzymują pęcherz i cewkę moczową. Zabieg ten może również pomóc w leczeniu nietrzymania moczu, które jest zwykle wynikiem nadaktywności pęcherza.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *