Rewitalizacja pochwy za pomocą częstotliwości radiowej – jakie są skutki uboczne?

Rewitalizacja pochwy za pomocą częstotliwości radiowej - jakie są skutki uboczne?

Korzyści z zabiegów opartych na energii są często wymieniane jako lepsze niż opcje chirurgiczne, jednak wyniki nie są trwałe. Większość firm zaleca powtarzanie sesji po sześciu do dwunastu miesiącach od pierwszego zabiegu. Dodatkowo, niechirurgiczne procedury nie zastępują chirurgii, która wykorzystuje przebudowę kolagenu w celu zaostrzenia ścian pochwy i zamknięcia szczelin pomiędzy rozciągniętymi mięśniami pochwy. Ryzyko związane z zabiegami opartymi na energii jest podobne do ryzyka związanego z zabiegami chirurgicznymi.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu beautyqueen.com.pl

Votiva

Zabieg Votiva to bezpieczny i skuteczny sposób na przywrócenie pochwie naturalnego wyglądu. Wykorzystuje impulsy energii o częstotliwości radiowej, aby uruchomić produkcję większej ilości kolagenu i błony śluzowej pochwy. Istnieje niewiele skutków ubocznych procedury, a większość kobiet doświadcza optymalnych wyników po trzech sesjach. Zabieg trwa około sześciu do dwudziestu pięciu minut, a niektóre kobiety odczuwają niewielki dyskomfort podczas zabiegu.

Votiva jest niechirurgicznym zabiegiem, który wykorzystuje energię o częstotliwości radiowej do napinania ścian pochwy i warg sromowych. Chociaż procedura ta może nie być dla wszystkich, wykazano, że przywraca funkcje pochwy i zmniejsza nietrzymanie moczu. Poprawia również zainteresowanie seksualne kobiet. Oprócz tego, że Votiva pomaga kobietom przezwyciężyć nietrzymanie moczu i problemy związane ze starzeniem się, jest wygodnym zabiegiem, który wymaga minimalnego czasu rekonwalescencji.

Przed poddaniem się zabiegowi Votiva, pacjenci powinni umówić się na konsultację z dr Hillelsonem, aby dowiedzieć się więcej o procesie. W tym czasie wyjaśni on pacjentom, czy zabieg jest dla nich odpowiedni. Omówi on różne korzyści płynące z zabiegu i przedstawi rekomendację opartą na swojej ocenie potrzeb i celów pacjenta. W tym czasie pacjenci powinni czuć się komfortowo zadając pytania dotyczące procedury i wszelkich skutków ubocznych.

Votiva kosztuje od 1 000 do 3 000 dolarów za sesję. Pojedyncza sesja może być wystarczająca dla łagodnej wiotkości, podczas gdy zaawansowane problemy zdrowotne kobiet mogą wymagać trzech lub pięciu zabiegów. Zabieg nie jest pokrywany przez ubezpieczenie. System Votiva dostarcza energię o częstotliwości radiowej pod powierzchnię skóry, aby pobudzić naturalny proces leczenia organizmu. To z kolei powoduje szybszy obrót komórek i lepszy przepływ krwi do pochwy.

ThermiVa

Efekty uboczne ThermiVa obejmują obrzęk i ciepło leczonego obszaru. Pacjentki powinny być również świadome ryzyka związanego z zabiegiem, w tym możliwości wystąpienia oparzeń, jasnych plamek i infekcji. Te efekty uboczne można jednak zminimalizować poprzez podjęcie proaktywnych działań. Na przykład pacjentki powinny ujawnić wszelkie przebyte lub obecne infekcje pochwy, objawy UTI lub rany na obszarze, który będzie poddawany leczeniu.

Chociaż FDA nie zatwierdziła tej technologii, siedem firm otrzymało listy ostrzegawcze po przedstawieniu niepełnych danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności. Podczas gdy FDA ocenia skuteczność zabiegów odmładzania pochwy, żadne badanie nie wykazało definitywnego związku między zabiegiem a jakimikolwiek niekorzystnymi skutkami ubocznymi. Jednak jedno badanie, obejmujące 10 kobiet z SUI, wykazało, że siedemdziesiąt pięć procent pacjentek zareagowało korzystnie na leczenie. Badanie wykazało również, że atrofia pochwy uległa poprawie u jednej trzeciej pacjentek.

ThermiVa to niechirurgiczny zabieg, który napina pochwę i wargi sromowe. Procedura poprawia również objawy wysiłkowego nietrzymania moczu, suchości pochwy i wypadania miednicy. W porównaniu z innymi programami odmładzania kobiet, ThermiVa ma mniej skutków ubocznych. Energia o częstotliwości radiowej stosowana w ThermiVa delikatnie przebudowuje tkanki pochwy, stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Ponadto, zabieg nie powoduje szczypania ani upławów.

Podczas zabiegu ThermiVa, mała rączka w kształcie litery „S” dostarcza energię o częstotliwości radiowej do pochwy i zewnętrznych warg sromowych. Proces ten stymuluje naturalną produkcję kolagenu w organizmie i napina wargi sromowe. Dodatkowo stymuluje powstawanie nowej tkanki, pobudzając jednocześnie przepływ krwi. Zabieg nie wymaga żadnych przestojów.

TempSure Vitalia

Zabieg jest bezbolesny i komfortowy. Kobiety mogą mieć wiele sesji bez konieczności stosowania znieczulenia. Procedura jest zazwyczaj wykonywana w gabinecie. W zależności od leczonego obszaru, zabieg może trwać od piętnastu do czterdziestu pięciu minut. Po jego zakończeniu kobieta może powrócić do swoich normalnych zajęć. Chociaż zabieg nie jest bolesny, należy wiedzieć, że u niektórych pacjentek może wystąpić tymczasowy obrzęk lub zaczerwienienie.

TempSure Vitalia wykorzystuje technologię częstotliwości radiowej do rewitalizacji obszaru pochwy. Jest to nieinwazyjne rozwiązanie dla kobiet, które doświadczają atrofii pochwy. W porównaniu z innymi opcjami chirurgicznymi, jest to bezpieczny i skuteczny sposób na przywrócenie seksualności kobiety.

Wykorzystując kontrolowane ilości energii o częstotliwości radiowej, urządzenie TempSure Vitalia podgrzewa otaczające tkanki i stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny. Zabieg ten poprawia również krążenie krwi w obszarze docelowym. W rezultacie, leczony obszar będzie czuł się jędrniejszy i bardziej napięty. Kolejną zaletą zabiegu jest to, że nie wymaga on przestojów.

TempSure Vitalia to zatwierdzony przez FDA niechirurgiczny zabieg poprawiający zdrowie pochwy. Stymuluje on bieżącą regenerację tkanek poprzez zacieśnianie zewnętrznych i wewnętrznych tkanek pochwy. Procedura poprawia również wrażliwość nerwów. Zabieg trwa zaledwie 20 minut i jest bezbolesny.

Urządzenia RF

Zastosowanie urządzeń opartych na energii w terapii odmładzania pochwy zyskuje na popularności w badaniach medycznych i jest coraz bardziej popularne wśród kobiet. Chociaż skuteczność tych urządzeń była kwestionowana, ostatnie badania wykazały skuteczność i bezpieczeństwo. Przegląd literatury podkreśla korzyści i zagrożenia związane z urządzeniami dopochwowymi opartymi na energii.

Obecnie istnieją dwa zatwierdzone przez FDA urządzenia RF do odmładzania pochwy. Jednym z nich jest IntraGen RF, który wykorzystuje technologię radiofrekwencji. Urządzenie to posiada aplikator wewnątrz- i zewnątrzpochwowy do stosowania energii zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Drugie urządzenie, zwane DiVA, wykorzystuje hybrydową technologię lasera frakcyjnego z ręcznym urządzeniem typu „różdżka”.

Viveve, urządzenie do niechirurgicznej rewitalizacji pochwy, jest stosowane w ponad 50 krajach. Pomaga ono odbudować kolagen, wzmocnić pochwę i wspomóc cewkę moczową. Innym urządzeniem RF jest Ultra Femme 360, które wykorzystuje przypominającą różdżkę końcówkę do dostarczania energii w rozłożeniu 360 stopni.

Obecnie FDA dokonuje przeglądu skuteczności laserów CO2 i urządzeń RF w odmładzaniu pochwy. Obie metody mogą poprawić objawy nietrzymania moczu. W jednym badaniu, przeprowadzonym w Japonii, oceniano zastosowanie radiofrekwencji do rewitalizacji pochwy i wykazano znaczącą poprawę po trzech miesiącach. W innym badaniu analizowano zastosowanie hybrydowego lasera frakcyjnego do odmładzania pochwy.

Istnieje kilka wad związanych z odmładzaniem pochwy za pomocą energii, w tym brak standaryzowanych dowodów. Technologia ta może również powodować działania niepożądane, takie jak blizny, oparzenia i przewlekły ból. Jak w przypadku każdej procedury medycznej, zabiegi rewitalizacji pochwy za pomocą urządzeń RF powinny być wykonywane przez wykwalifikowanego lekarza.

Nietrzymanie moczu

U kobiet, które cierpią z powodu nietrzymania moczu, niechirurgiczny zabieg znany jako rewitalizacja pochwy za pomocą częstotliwości radiowej (RF) może być w stanie zapewnić ulgę. Zabieg RF poprawia krążenie i zwiększa siłę ścian i mięśni pochwy. Te usprawnienia mogą pomóc w zapobieganiu wyciekom z pęcherza pod wpływem stresu.

Procedura działa poprzez ogrzewanie tkanek pochwy. To stymuluje produkcję kolagenu i zmniejsza wiotkość skóry. Poprawia również wrażliwość pochwy. Wyniki pokazują poprawę w zakresie nietrzymania moczu u 88% kobiet, które poddały się zabiegowi RF. Zabieg jest bezpieczny dla kobiet i stanowi niezawodne rozwiązanie w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu.

ThermiVa to przełomowy zabieg odmładzania kobiet, który wspomaga produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Jest to zabieg wykonywany w gabinecie, który jest bezpieczny i skuteczny. Zabieg jest bezbolesny, trwa 30 minut, a okres rekonwalescencji jest zazwyczaj minimalny.

Potrzebne są badania oceniające długoterminową skuteczność NVR. Podczas gdy niektóre badania wykazały pozytywne wyniki, inne nie wykazały długoterminowych rezultatów. Niemniej jednak wyniki pewnego badania są obiecujące, ponieważ kobiety ze starzejącą się tkanką pochwy zgłaszają poprawę w zakresie lubrykacji i SUI. Potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć, w jaki sposób NVR może poprawić nietrzymanie moczu.

Intymność

Terapia energią o częstotliwości radiowej jest skuteczną metodą poprawy otwarcia pochwy i przywrócenia przyjemności seksualnej kobiety. Zabieg trwa mniej niż 30 minut i jest bezbolesny. Ponieważ nie ma przestojów, kobieta może wrócić do normalnych zajęć natychmiast po zabiegu. Po nim będzie czuła się bardziej pewna siebie i zadowolona podczas stosunku.

Zabieg jest niechirurgiczny i wykorzystuje energię RF do oddziaływania na wewnętrzne i zewnętrzne tkanki pochwy. Procedura obejmuje użycie ręcznej różdżki, która jest wprowadzana do pochwy. Urządzenie działa poprzez stymulację organizmu do produkcji włókien kolagenu i elastyny. Urządzenie jest stosowane przez lekarzy w Venus Restorative Health and Wellness Center w Bellaire w Teksasie.

Wiele kobiet ma problemy ze swoimi częściami damskimi, co powoduje zmniejszenie intymności i satysfakcji seksualnej. Technologia ThermiVa może leczyć suchość pochwy, wyciek z pęcherza moczowego i problemy związane ze starzeniem się. Proces ten przywraca również kobiecie młody wygląd oraz zwiększa podniecenie i doznania podczas intymności.

Kobiety, które doświadczyły problemów z pochwą po porodzie lub menopauzie, mogą czuć się zakłopotane lub nieatrakcyjne w odniesieniu do swoich części intymnych. Jednak kobiety nie powinny czuć się skrępowane, aby szukać leczenia, zwłaszcza gdy poprawi to jakość ich życia. Poprzez zajęcie się tymi kwestiami, kobiety mogą odzyskać poczucie własnej wartości i cieszyć się bardziej intymnymi relacjami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *