Laserowe wybielanie okolic intymnych – jak się przygotować?

Laserowe wybielanie okolic intymnych - jak się przygotować?

Przed poddaniem się zabiegowi laserowego wybielania okolic intymnych ważne jest odpowiednie przygotowanie. Obejmuje to unikanie niektórych produktów do pielęgnacji skóry i leków. Należy zaprzestać ich stosowania na 48 godzin przed zabiegiem. Niektóre z tych produktów mogą być drażniące i zawierają kwasy AHA i BHA. Aby chronić skórę przed podrażnieniami, należy nosić luźne ubrania wokół dotkniętego obszaru.

Przygotowanie do laserowego wybielania okolic intymnych

Laserowe wybielanie okolic intymnych może zapewnić równomierny koloryt skóry i zmniejszyć ciemne plamy. Zabieg jest często wykonywany w celu wyeliminowania pigmentacji spowodowanej zmianami hormonalnymi lub zabiegami medycznymi. Przed poddaniem się zabiegowi laserowemu należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że procedura jest bezpieczna. Zabieg będzie trwał kilka minut i zostaniesz zaopatrzony w krem silnie znieczulający.

Przed poddaniem się zabiegowi laserowemu, ważne jest, aby zrozumieć etapy laserowego wybielania okolic intymnych. Pierwszym krokiem jest przygotowanie obszaru do zabiegu. Sucha lub podrażniona skóra, obcisłe ubrania i metody usuwania włosów mogą powodować powstawanie ciemnej skóry w okolicach intymnych. Wiele osób doświadcza ciemnienia w okolicach intymnych w wyniku golenia. Golenie może również powodować wrastanie włosów, co może skutkować przebarwieniami i hiperpigmentacją.

Niektórzy pacjenci mogą wymagać stosowania środka rozjaśniającego przez tydzień lub dwa przed zabiegiem – cytat ten jest owocem pracy zespołu redakcyjnego portalu latajacebalony.pl. Skóra powinna być wolna od wosku lub opalenizny, które należy usunąć co najmniej 48 godzin przed zabiegiem. Niektóre produkty zawierają nadtlenek benzoilu lub retinol, które mogą powodować wysypki i podrażnienia. Podczas procesu gojenia pacjenci powinni unikać pływania, gorących kąpieli i gorących pryszniców.

Po zakończeniu zabiegu pacjenci powinni przez kilka dni trzymać się z dala od bezpośredniego ciepła i aktywności seksualnej. Powinny również stosować krem z filtrem SPF 30+ na okolice okołoodbytnicze i pochwy. Po zabiegu, ciemne spalone plamy zaczną się złuszczać i znikną w ciągu około dwóch tygodni. Zaleca się, aby pacjenci poddali się trzem do czterech sesji laserowych co sześć tygodni, aby zobaczyć optymalne wyniki.

Po zabiegu skóra może być odczuwana jako czerwona, opuchnięta i obolała. Należy przyłożyć lód do dotkniętego obszaru, aby zmniejszyć ból i dyskomfort. Należy również unikać alkoholu i innych produktów, które zawierają alkohol przez pierwsze 12 godzin. Skóra będzie się również łuszczyć, dlatego przez co najmniej tydzień należy stosować delikatne środki czyszczące.

Proces laserowego wybielania okolic intymnych rozpoczyna się od oczyszczenia tego obszaru. Można również zastosować krem z lidokainą dopochwową na ten obszar, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Po zakończeniu oczyszczania, laser spektralny jest wykorzystywany do celowania w pigment melaniny, który powoduje ciemne plamy w okolicy intymnej. Po zakończeniu zabiegu pigmentacja zniknie, a okolica będzie wyglądać jaśniej i młodziej.

Efekty uboczne

Istnieje wiele potencjalnych efektów ubocznych laserowego wybielania okolic intymnych. Zabiegi te są wykonywane na obszarach takich jak pośladki, krocze, odbyt i wewnętrzne uda. Chociaż są one często wykonywane z powodów kosmetycznych, nie są dobrym rozwiązaniem dla osób z jakimkolwiek istniejącym stanem medycznym.

Oprócz ryzyka związanego z samym zabiegiem, do skutków ubocznych laserowego wybielania okolic intymnych należą ból i stan zapalny. Są one tymczasowe i zazwyczaj mijają w ciągu tygodnia. Może się jednak zdarzyć, że po zabiegu będziesz musiała wziąć wolne w pracy, aby całkowicie się zregenerować. Ponadto, skóra może wyglądać na czerwoną i zasinioną przez kilka dni po zabiegu. Po kilku tygodniach skóra będzie wydawać się jaśniejsza i bardziej jednolita, ale będzie wrażliwa na słońce przez okres do 6 miesięcy.

Lasery używane do zabiegu są klasyfikowane jako lasery ablacyjne lub nieablacyjne. Lasery ablacyjne są często używane do usuwania narośli skórnych w okolicy narządów płciowych i mają dłuższy czas rekonwalescencji niż lasery nieablacyjne. Dodatkowo, lasery ablacyjne częściej powodują powstawanie blizn i zakażenie rany. U niektórych pacjentów występuje również obrzęk lub zaczerwienienie.

W ostatnim badaniu naukowcy stwierdzili, że leczenie laserem nie zmieniło znacząco koloru żelu wybielającego. Stwierdzili jednak wzrost ilości rodników chemicznych po aktywacji lasera. Badacze ci nie byli jednak w stanie określić, co dokładnie było odpowiedzialne za tę zmianę koloru. Zmiana ta została stwierdzona w czerwonym laserze diodowym o niskiej intensywności, który zawiera 35% HP.

Mimo że leczenie laserem ma skutki uboczne, procedura ta jest uważana za zabieg jednorazowy. Jest bezpieczny i skuteczny w przypadku ograniczonego obszaru. Laser jest skuteczny w usuwaniu ciemnych plam skórnych, ale niedoświadczeni dermatolodzy mogą zastosować zbyt dużo ciepła. Może to spowodować pozapalną hiperpigmentację. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku ciemniejszych typów skóry.

Koszt

Laserowe wybielanie miejsc intymnych to zabieg kosmetyczny, który pomaga poprawić koloryt skóry intymnej kobiety. Procedura ta pomaga stworzyć równy ton w tych miejscach i może pomóc kobiecie zyskać pewność siebie. Istnieje wiele przyczyn przyciemnionej skóry, w tym wiek, zmiany hormonalne i infekcje bakteryjne. Może to być również spowodowane wielokrotnym wybielaniem lub goleniem. Niektóre kobiety mają ciemną skórę spowodowaną pochodzeniem etnicznym, a inne mają ciemne okolice narządów płciowych z powodu genetyki.

Laserowe wybielanie sromu jest szczególnie korzystne dla kobiet, które mają hiperpigmentację narządów płciowych, stan, który powoduje nierówne plamy ciemnego koloru w pochwie. W większości przypadków stan ten jest nieszkodliwy i może być leczony za pomocą zabiegów laserowych. Procedura trwa zazwyczaj od dwóch do czterech sesji. Pacjentki otrzymują znieczulenie miejscowe, a proces jest bezbolesny.

Dobrzy kandydaci

Laserowe wybielanie miejsc intymnych może być świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy są niezadowoleni z koloru swojej skóry. Może być stosowany do poprawy ogólnego koloru skóry, jak również leczyć skazy i wrastające włoski. Procedura może trwać od 45 do 90 minut, w zależności od leczonego obszaru. Zazwyczaj pacjenci nie odczuwają żadnego bólu ani dyskomfortu podczas zabiegu.

Laserowe wybielanie miejsc intymnych wymaga kompleksowego oczyszczenia skóry przed zabiegiem. Zabieg polega na usunięciu martwych komórek skóry i materiałów biologicznych, po czym następuje okres działania związku wybielającego. Zazwyczaj dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie od trzech do sześciu zabiegów, ale w niektórych przypadkach wystarczą dwa zabiegi.

Kobiety każdej rasy i pochodzenia etnicznego mogą odnieść korzyści z wybielania intymnego. Kobiety, którym przeszkadzają ciemne plamy w okolicach intymnych, mogą chcieć poprawić swoją samoocenę. Istnieje wiele przyczyn takiego stanu rzeczy, w tym zmiany hormonalne, starzenie się i genetyka. Kobiety pochodzenia latynoskiego i karaibskiego mogą również chcieć skorzystać z tej procedury w celu leczenia hiperpigmentacji w tych okolicach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *