Jakie zioła są pomocne w leczeniu trądziku?

Jakie zioła są pomocne w leczeniu trądziku?

Jeśli szukasz ziołowych środków na trądzik, prawdopodobnie słyszałeś o Neem, bazylii, aloesie i olejku z drzewa herbacianego. Choć lista tych składników może wydawać się skomplikowana, w rzeczywistości są one bardzo skuteczne w walce z trądzikiem. Rośliny te są znane jako antyseptyczne i są stosowane do leczenia ran na całym świecie. Zwalczają grzyby i bakterie.

Aloes

Aloes jest stosowany w różnych formach do leczenia różnych chorób skóry. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi produktami naturalnymi i jest niezwykle łagodny dla skóry. Niektórzy ludzie stosują nawet żel aloesowy na skórę, co pomaga zapobiegać powstawaniu trądziku. Aloes jest również korzystny w leczeniu egzemy. Pomaga w leczeniu trądziku, ponieważ może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego i torbieli.

Aby leczyć trądzik, można stosować aloes bezpośrednio na skórę. Możesz także użyć roztworu sporządzonego z mieszaniny aloesu i 2 kropli soku z cytryny. Nałóż tę mieszankę na miejsca ze skłonnością do trądziku i pozostaw na 30 minut. Następnie spłucz ciepłą wodą. Jeśli stosujesz ten roztwór do leczenia trądziku, skonsultuj się najpierw z dermatologiem.

Neem

Wśród wielu swoich właściwości neem jest od wieków stosowany jako środek leczniczy dla skóry. Ma wiele właściwości antybakteryjnych i jest doskonałym źródłem witaminy E. Ludzie od dawna doceniają zalety oleju neem, który jest stosowany w wielu produktach kupowanych w sklepach. Osoby z cerą trądzikową docenią zdolność olejku neem do kontrolowania stanów zapalnych.

Olejek ten jest bardzo skuteczny w leczeniu trądziku ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające i działanie antybakteryjne. Zawarte w nim azadirachtyna i nimbolid są doskonałymi przeciwutleniaczami, które zwalczają wolne rodniki, które mogą być szkodliwe dla Twojej skóry. Zmniejszają również blizny potrądzikowe i przebarwienia, które są wynikiem nadmiernego wydzielania sebum. Można go stosować w olejkach do masażu i maseczkach do twarzy.

Olejek z drzewa herbacianego

Jeśli chodzi o leczenie trądziku, nie można się pomylić z olejkiem z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego jest nie tylko jednym z najlepszych naturalnych środków antybakteryjnych, ale ma też wiele innych korzystnych właściwości. Zwalcza trądzik, wysuszając zainfekowane pory i zabijając bakterie. Pomaga także w przypadku problemów z paznokciami. Jeśli masz wrażliwą skórę, powinnaś zacząć od mniejszej ilości i rozłożyć aplikację w czasie. Pamiętaj też o użyciu oleju nośnikowego, takiego jak olej migdałowy lub kokosowy, aby nie podrażnić skóry.

Olejek z drzewa herbacianego można stosować zamiast innych produktów do stosowania miejscowego. Należy jednak pamiętać, że olejek eteryczny jest bardzo drażniący. Dlatego przed nałożeniem go na skórę należy go rozcieńczyć. Możesz zmieszać kilka kropli czystego olejku z drzewa herbacianego z ulubionym olejkiem do twarzy. Następnie nałóż tę mieszankę na obszary dotknięte chorobą. Jeśli nie jesteś pewna, czy olejek z drzewa herbacianego jest odpowiedni dla Twojego typu skóry, zawsze możesz kupić produkt zawierający olejek z drzewa herbacianego.

Bazylia

Świeże liście bazylii mogą pomóc w leczeniu trądziku, zapobiegając powstawaniu zaskórników. Zaskórniki to otwarte pory zawierające martwe komórki skóry. Liści można używać do oczyszczania twarzy. Możesz także sproszkować liście bazylii, aby nadać skórze zdrowy blask. Sproszkowane liście bazylii mają takie same właściwości antybakteryjne, przeciwutleniające i przeciwzapalne jak kurkuma czy pasta cytrynowa. Bazylia to także doskonały środek odstresowujący. Wypróbuj ją już dziś w walce z kolejnym wypryskiem trądzikowym!

Aby przygotować bazyliową maseczkę do twarzy, użyj pół filiżanki liści bazylii i pół filiżanki wody. Wymieszaj te dwie rzeczy i nałóż pastę na skórę. Powtarzaj czynność dwa razy dziennie. Możesz także ogolić ten obszar, aby wyglądał na bardziej czysty. Bazylia jest doskonałym środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Złagodzi trądzik i zapobiegnie jego nawrotom. Pomoże także oczyścić skórę. Jej właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne pomogą Ci zwalczyć trądzik i zapobiec jego ponownemu pojawieniu się.

Oczar wirginijski

Oczar wirginijski jest rośliną od dawna stosowaną do pielęgnacji skóry. Jej właściwości lecznicze obejmują działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Wyciąg z tej rośliny napina skórę oraz zatrzymuje zanieczyszczenia i olej. Pomaga także zapobiegać powstawaniu trądziku, łagodząc skórę. Liczne zalety oczaru wirginijskiego sprawiły, że od wieków jest on stosowany w produktach do pielęgnacji skóry, w tym w produktach przeciwtrądzikowych. Oczar wirginijski jest dostępny bez recepty w postaci kremów, lotionów i maści.

Oczar wirginijski jest często stosowany do usuwania nadmiaru tłuszczu ze skóry. Oprócz oczyszczania porów, jego właściwości przeciwzapalne i ściągające pomagają w leczeniu trądziku. Ropa może zatykać pory, co prowadzi do poważnego pęknięcia skóry. Działanie wysuszające oczaru wirginijskiego zapobiega powstawaniu kolejnych wykwitów poprzez pochłanianie nadmiaru oleju. Zmniejsza również zaczerwienienia i stany zapalne. Jednak zbyt duża ilość oczaru wirginijskiego może być wysuszająca.

Cajeput

Olejek eteryczny z cajeputu jest przydatny w leczeniu różnych schorzeń. Znane są jego właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i antyseptyczne. W rzeczywistości zioło to było stosowane w leczeniu cholery już od 1800 roku. Zioło to jest bogate w różne związki, w tym olejek eteryczny z kajeputu. Zioła i kwiaty tej rośliny mają wiele różnych zastosowań. Mogą być stosowane miejscowo lub rozcieńczone i stosowane na większej powierzchni.

Olejek z kajeputu jest podobny do olejku z drzewa herbacianego, co czyni go doskonałym środkiem przeciwgrzybiczym. Chociaż olejku kajeputowego nie należy nigdy stosować bezpośrednio na skórę, można go dodawać do antybakteryjnych kostek mydła i innych preparatów przeciwtrądzikowych. Podobnie liście kajeputu są stosowane w leczeniu zmęczenia i problemów z układem oddechowym. Olejek działa również jako naturalny środek antyseptyczny. Oto kilka korzyści płynących ze stosowania kajeputu:

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *