Jaki makijaż należy wykonać przy trądziku

Jaki makijaż należy wykonać przy trądziku

Jeśli chcesz, by twoja skóra wyglądała nieskazitelnie, możesz chcieć stosować odpowiedni rodzaj makijażu. Najlepiej sprawdzą się podkłady bezolejowe lub na bazie wody. Zwróć uwagę na produkty z retinolem lub retin-A, które są składnikiem większości kosmetyków. Oto kilka wskazówek, którymi warto się kierować przy wyborze kosmetyków do makijażu:

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z beautywpolsce.pl

Preparaty bezolejowe

Jeśli szukasz doskonałego środka oczyszczającego, który wniknie głęboko w pory i oczyści skórę, wypróbuj preparat bezolejowy do skóry trądzikowej. Produkty oczyszczające do skóry trądzikowej zawierają 0,5% kwasu salicylowego, który oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Inne składniki to kwas hialuronowy, niacynamid i ogórek, które zwalczają stres zewnętrzny i równoważą skórę. Formuła beztłuszczowa jest doskonała dla wszystkich typów skóry, w tym dla skóry wrażliwej.

Może być trudno znaleźć podkłady bezolejowe. Niektóre składniki są jednak sygnałem ostrzegawczym. Olej z nasion słonecznika, olejki eteryczne i olej mineralny podrażniają skórę trądzikową. Niektóre z tych naturalnych składników są przydatne w pielęgnacji skóry, inne natomiast zawierają składniki syntetyczne, które zatykają pory i powodują powstawanie wyprysków. Zanim kupisz podkład, upewnij się, że wiesz, co kupujesz. Koniecznie przeczytaj etykietę i dokonaj wyboru na podstawie składników.

Formuły na bazie wody

Szukając produktu do pielęgnacji skóry twarzy, możesz zastanawiać się, co sprawia, że formuły na bazie wody są tak popularne. Formuły na bazie wody są zazwyczaj lekkie i szybko wchłaniają się w skórę. W przeciwieństwie do większości produktów do pielęgnacji skóry, formuły na bazie wody nie pozostawiają lepkiej warstwy po zastosowaniu. Co więcej, są one wystarczająco delikatne dla skóry wrażliwej, nawet trądzikowej. Oto powody, dla których warto stosować preparaty na bazie wody do pielęgnacji skóry trądzikowej:

Produkty oczyszczające na bazie wody są dostępne w dwóch różnych rodzajach: o silnym działaniu i delikatne. Preparaty na bazie wody zawierają siarczany, które są uważane za broń ciężką w oczyszczaniu twarzy. Są one również bardzo drażniące dla skóry. Aby temu zapobiec, powinnaś poszukać produktu zawierającego wodę micelarną, czyli łagodną emulsję, która usuwa olej i zanieczyszczenia, nie powodując wysuszenia skóry. Ten produkt oczyszczający jest na tyle delikatny, że może być stosowany przez każdego, nawet osoby o wrażliwej skórze.

Podkłady beztłuszczowe

Jeśli masz skórę tłustą lub mieszaną, wybór podkładu beztłuszczowego jest niezbędny, aby zapobiec powstawaniu wyprysków. Dodatkowe olejki zawarte w podkładzie mogą blokować pory i zatykać je, powodując powstawanie kolejnych wyprysków. Chociaż niektóre podkłady o czystym wykończeniu mogą zawierać olejki eteryczne, powinnaś ich unikać, aby nie blokować porów. Podkłady występują w wielu postaciach, takich jak puder, płyn i krem. Możesz wybierać pomiędzy matowym a różowym wykończeniem, a niektóre z nich nie zawierają olejków.

Na szczęście dostępnych jest wiele podkładów beztłuszczowych, więc nie musisz rezygnować z wyglądu skóry, aby uzyskać nieskazitelne pokrycie. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów podkładów, od lekkich formuł po mocne pudry. Najlepsze podkłady bezolejowe do skóry trądzikowej oferują zarówno piękne wykończenie, jak i dodatkowe korzyści upiększające. Istnieją podkłady bezolejowe, które pozwalają uzyskać każdy rodzaj wykończenia skóry, od efektu rosy po satynowe wykończenie. Mogą one nawet zapewniać pełne pokrycie i zwiększać pewność siebie.

Retinol

Prawdopodobnie słyszałaś o retinolu na trądzik, ale czy jesteś pewna, że chcesz zacząć go stosować, aby pozbyć się swoich pryszczy? Jest to świetny wybór, jeśli masz skłonność do zatykania porów i nie chcesz wydawać pieniędzy na wizyty u lekarza co kilka tygodni. Retinol może być jednak nieco ścierny. Zazwyczaj stosuje się go miejscowo, w ilości wielkości ziarnka grochu. Niektóre osoby uważają, że działa drażniąco, dlatego należy go stosować na noc. Retinol nie jest przeznaczony do codziennego stosowania, ale można go używać dwa do trzech razy w tygodniu, aby pozbyć się pryszczy.

Należy do rodziny retinoidów, które są pochodnymi witaminy A. Ich działanie polega na hamowaniu rozwoju trądziku poprzez zmniejszanie produkcji łoju i ropy naftowej w skórze. Pomagają również usuwać blizny potrądzikowe i utrzymywać pory w czystości. Dr Shari Marchbein zaleca retinoidy osobom, które mają skórę z problemami. Retinol jest jednym z najpopularniejszych leków wydawanych na receptę.

Wodne formuły

Skóra trądzikowa potrzebuje dużo nawilżenia. Woda jest doskonałym źródłem nawilżenia, ale ma również zdolność pochłaniania nadmiaru tłuszczu. Formuły wodniste pomagają skórze zatrzymać wilgoć, zapobiegając powstawaniu wyprysków. Oto kilka doskonałych przykładów wodnistych preparatów do pielęgnacji skóry trądzikowej. Produkty te są również dobrym wyborem dla osób o skórze wrażliwej. Woda jest doskonałym środkiem utrzymującym wilgoć, dlatego mogą one również zmniejszać blizny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *