Jak są Twoje wargi sromowe puszyste – co musisz wiedzieć?

Jak są Twoje wargi sromowe puszyste - co musisz wiedzieć?

Po pierwsze, powinnaś wiedzieć, że Twoje wargi sromowe są zupełnie wyjątkowe. Jeśli nie wyglądają tak zdrowo, jak byś chciała, powinnaś poszukać pomocy medycznej. Powinnaś wiedzieć, że najważniejszym krokiem do poprawy jest ustalenie, co jest przyczyną problemu.

Labia majora

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje wargi sromowe są zbyt pulchne, nie jesteś sama. Większość kobiet ma różnej wielkości labia majora. Choć nie musi to świadczyć o zdrowiu, może powodować dyskomfort podczas seksu penetracyjnego i problemy z higieną. Większe wargi sromowe utrudniają czyszczenie przestrzeni między wargami, co może prowadzić do nawracających infekcji. Dodatkowo mogą tworzyć zauważalne zgrubienie podczas noszenia obcisłych ubrań.

Labia majora składają się z dwóch oddzielnych części, zewnętrznej i wewnętrznej. Obie są wrażliwe i mogą wystawać poza wargi sromowe główne. Wystające wargi mogą być niewygodne, a chirurg może skorygować ten problem, wykonując labiaplastykę. Operacja ta może jednak powodować krwawienie, blizny i niewygodny stosunek.

Jeśli szukasz sposobu na poprawę rozmiaru warg sromowych większych, dr Reinblatt może Ci pomóc. Zabieg, który może być wykonany w znieczuleniu ogólnym, polega na usunięciu dodatkowej tkanki w celu przywrócenia jej naturalnego kształtu – element ten został stworzony przez specjalistów strony multiporadnik.pl. Chirurg plastyczny wykona nacięcie na wardze sromowej głównej i zamknie je za pomocą wchłanialnych szwów.

Choć zabieg ten może nie powodować żadnych problemów fizycznych, dla niektórych kobiet może być powodem zakłopotania i dyskomfortu. Na szczęście dostępnych jest kilka zabiegów kosmetycznych, które mogą przywrócić wargę sromową główną do jej pierwotnego stanu. Większość z nich ma niewielki czas przestoju i bardzo mało ryzyka, więc jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą poprawić swój wygląd bez poważnej operacji. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze większą zmianę, możesz połączyć kilka zabiegów, aby uzyskać idealny kształt.

Wargi sromowe główne są zbudowane z podskórnej tkanki tłuszczowej. Różnią się wielkością w zależności od osoby, ale ogólny kształt jest spójny wśród kobiet. Zawierają również gruczoły łojowe, gruczoły potowe i nabłonek płaski. Wargi sromowe większe są również podobne do moszny u mężczyzn. U obu płci wargi sromowe główne rozpoczynają się przednio od kości sromowej i spotykają się przednio w stosunku do odbytu, tworząc rozdzielacz tylny. Wewnętrzna strona warg sromowych większych jest zwykle pozbawiona mieszków włosowych.

Z wiekiem wargi sromowe główne tracą swoją pełnię, ponieważ organizm traci estrogeny. W rezultacie skóra nad wargami sromowymi staje się cieńsza. Wygląd warg sromowych mogą zmienić także choroby skóry, takie jak liszaj twardzinowy. Jednym z najczęstszych sposobów leczenia tych schorzeń jest stosowanie wypełniaczy, które są zastrzykami stosowanymi w leczeniu zmarszczek na twarzy i zlokalizowanej utraty tłuszczu. Torbiele gruczołu Bartholina

Torbiele gruczołu Bartholina to drobne masy, które tworzą się na wargach sromowych, dotykając ich u kobiet. Torbiele te są spowodowane przez zapas płynu, który może zbierać się w otworze gruczołu. Przeszkoda może być spowodowana przez uraz lub zakażenie. Jednak w wielu przypadkach, torbiel nie powoduje bólu. Leczenie torbieli gruczołu Bartholina różni się w zależności od wielkości i stopnia zaawansowania torbieli.

Leczenie torbieli gruczołu Bartholina polega zwykle na zdrenowaniu ropnia przez cewnik Worda. Jeśli torbiel ma charakter nawracający, lekarz może przepisać antybiotyki w celu leczenia zakażenia. Po zapalenie uspokoił, jednak lekarze mogą zalecić zabieg chirurgiczny, aby usunąć całą torbiel. Zabieg ten nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać i może być przeprowadzony nawet w warunkach ambulatoryjnych.

Objawy torbieli gruczołu Bartholina są podobne do objawów infekcji pochwy, a najlepsze leczenie będzie zależało od wielkości i bolesności torbieli. Niektóre kobiety odczuwają ból i dyskomfort podczas oddawania moczu, podczas gdy inne mogą po prostu odczuwać bezbolesny guzek w pobliżu otworu pochwy.

Jeśli torbiel jest mała i nie nawraca, pomocny może być zabieg marsupializacji. Zabieg ten polega na zszyciu nacięcia drenażowego, tworząc stały otwór nie dłuższy niż sześć milimetrów lub 1/4 cala długości. Po zabiegu marsupializacji, cewnik może być umieszczony w celu promowania drenażu i zapobiec torbieli z powrotem. Operacja dla torbieli gruczołu Bartholina jest zwykle konieczne, jeśli torbiel jest duża i zakażone. Operacja ta wymaga znieczulenia ogólnego, co często stanowi czynnik ryzyka.

Jeśli torbiel jest duża i bolesna, należy ją natychmiast leczyć. Cysta może rozwinąć się w każdym miejscu pochwy, w tym na wargach sromowych. Jeśli masz torbiel na pochwie, powinnaś natychmiast poddać się leczeniu, aby zapobiec jej wpływowi na ogólny stan zdrowia.

Wiek

Ważne jest, aby znać wiek swoich warg sromowych, aby zapobiec wszelkim komplikacjom i uniknąć zabiegów chirurgicznych. Kobiety, które nie osiągnęły dojrzałości powinny unikać operacji, ważne jest również, aby szukać pomocy medycznej, jeśli objawy utrzymują się przez ponad sześć miesięcy. Inne objawy to przewlekłe podrażnienie, ból podczas seksu i inne niepokojące objawy emocjonalne.

Skóra na wargach sromowych zmienia się z wiekiem, ponieważ zmniejsza się elastyczność tkanki. Wynikające z tego zwiotczenie może być bardziej widoczne, gdy masz założone spodnie, ale jest mniej zauważalne, gdy jesteś w środku. Z wiekiem skóra na wargach sromowych staje się gładsza i bledsza, co sprawia, że są one mniej widoczne. Skóra staje się również cieńsza, co zmniejsza jej barierowość.

Kolor Twoich warg sromowych może się zmieniać z czasem ze względu na zmieniający się poziom hormonów. Kiedy kobiety przechodzą menopauzę, spada u nich poziom estrogenów, przez co tkanka staje się bledsza i bardziej sucha. Pochwa i łechtaczka również mogą się skurczyć. Nazywa się to atrofią sromowo-pochwową i dotyczy zarówno warg sromowych, jak i pochwy.

Twoje wargi sromowe mogą zmienić kolor i długość. Zaczynają też wytwarzać włosy łonowe. Mogą też zmienić kolor, gdy wejdziesz w okres dojrzewania. Ponadto zaczniesz zauważać swoją pierwszą miesiączkę. Jeśli planujesz ich rhinoplastykę, weź pod uwagę wiek swoich warg sromowych.

Opcje leczenia

Wstrzykiwane wypełniacze kwasu hialuronowego mogą tymczasowo zwiększyć rozmiar warg sromowych większych. W badaniu z 2016 roku stwierdzono, że zastrzyki znacznie poprawiły wygląd warg sromowych i nie wystąpiły żadne poważne komplikacje. Niektóre kobiety decydują się na połączenie zabiegu z labiaplastyką lub odmładzaniem pochwy.

Zabieg polega na zastosowaniu znieczulenia miejscowego lub środka uspokajającego w celu odrętwienia okolicy przed zabiegiem. Następnie przez pierwsze kilka dni pacjentka będzie otrzymywała leki przeciwbólowe. Pacjent powinien również wziąć kilka dni wolnego od pracy po zabiegu. W okresie rekonwalescencji, pacjenci mogą unikać noszenia ciasnych ubrań i używania tamponów przez co najmniej cztery do sześciu tygodni.

Dostępne są różne opcje leczenia, z których większość obejmuje praktyki samoobsługi. Używanie hipoalergicznych bibułek i detergentów do prania może pomóc uniknąć podrażnień. Wybieranie luźnych ubrań zamiast ciasnych również pomoże. Wypełniacze iniekcyjne mogą również przywrócić młodzieńczy wygląd pochwy. W zależności od obszaru, kobiety mogą wybierać spośród wielu substancji, aby ich wargi sromowe wyglądały pełniej.

Jeśli zastrzyki z tłuszczu lub przeszczep tłuszczu nie wystarczą, dr Reinblatt może zalecić zabieg chirurgiczny zwany labia majoraplastyką. Zabieg ten wykorzystuje komórki tłuszczowe z innego obszaru ciała do rewitalizacji warg sromowych. Należy pamiętać, że ten rodzaj zabiegu wymaga znieczulenia ogólnego, więc pacjentki prawdopodobnie będą nieprzytomne podczas zabiegu.

Najlepszą opcją leczenia pulchnych warg sromowych jest uzyskanie dokładnej diagnozy problemu. Pracownik służby zdrowia może wykonać badanie w celu ustalenia, czy u pacjentki występuje zaburzenie dysmorficzne ciała, które jest chorobą psychiczną charakteryzującą się nierealistycznym obrazem ciała i obsesją na punkcie postrzeganych wad. Należy pamiętać, że rozmiar warg sromowych u różnych osób znacznie się różni. Na przykład w badaniu przeprowadzonym u 200 kobiet stwierdzono, że średnia wielkość warg sromowych wynosi 19 mm szerokości i 35 mm długości.

Inną możliwością uzyskania pulchnych warg sromowych jest ich chirurgiczne zmniejszenie. Jednak ta metoda nie jest zalecana dla osób, które w przeszłości miały dysfunkcje seksualne. Oprócz wywołania powikłań, zabieg wiąże się z ryzykiem infekcji i krwiaka. Tkanka blizny może również rozwijać reakcję na znieczulenie stosowane podczas zabiegu. Pacjenci powinni przedyskutować ryzyko i korzyści związane z zabiegiem z lekarzem przed poddaniem się mu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *