Czy wypełnianie warg sromowych jest trwałe?

Czy mogę wykonywać ginekologię estetyczną w czasie ciąży?

Użycie wypełniaczy kwasu hialuronowego do wypełnienia warg sromowych jest jednym ze sposobów poprawy wyglądu warg. Jednak możesz się zastanawiać: Czy ten zabieg jest trwały? A co z kosztami i czasem przestoju? Przed poddaniem się zabiegowi powinnaś zrozumieć, czego możesz się spodziewać.

Wypełniacze kwasu hialuronowego są trwałe

Wypełniacze kwasu hialuronowego są stosowane do powiększania warg sromowych, aby uzyskać pełniejszy, jędrniejszy wygląd – te słowa pochodzą z serwisu lesnaczereda.pl. Te wypełniacze dermalne są tymczasowe, ale mogą być bolesne, a zastrzyki w wargi sromowe mogą być bardziej bolesne niż te w twarz. Wypełniacze te są uważane za off-label dla warg sromowych i nie ma zgody FDA na ten rodzaj leczenia. Ponadto, procedura może zwiększyć koszt chirurgii kosmetycznej kobiety.

Wypełniacze kwasu hialuronowego nie są trwałe, ale utrzymują się od sześciu do ośmiu miesięcy. Rezultaty będą stopniowo blaknąć w ciągu kolejnych tygodni. Wypełniacze kwasu hialuronowego mogą być również łączone z innymi zabiegami odmładzającymi pochwę, takimi jak labiaplastyka. Zabieg ten jest stosunkowo prosty i nie wymaga żadnych przestojów. Wypełniacze kwasu hialuronowego nie są inwazyjne, a pacjentka jest przytomna podczas całego zabiegu.

Wypełniacze kwasu hialuronowego są skuteczne z wielu powodów estetycznych, w tym w celu uwydatnienia miejsca G na przedniej ścianie pochwy. Może to zwiększyć przyjemność seksualną i ułatwić funkcję orgazmu. Wypełniacze kwasu hialuronowego są bezpieczne i skuteczne i poprawią wygląd warg sromowych przy jednoczesnej redukcji zmarszczek. Powtarzane zastrzyki mogą być wykonywane co trzy miesiące, aby utrzymać wyniki.

Wypełniacze kwasu hialuronowego nie zawierają zwierząt i są bioresorbowalne. Mogą być stosowane w różnych stanach chorobowych, w tym w umiarkowanej do ciężkiej hipotrofii i atrofii wargi sromowej większej. Wypełniacze te mają za zadanie przywrócić objętość w wargach sromowych oraz dodać tonu i napięcia tkance łącznej.

Wypełniacze kwasu hialuronowego są trwałe, jeśli są prawidłowo stosowane i nadzorowane przez wyszkolonego specjalistę. Zabieg może trwać do pięciu minut i jest całkowicie bezbolesny. Pacjenci powinni unikać używania gorącej wody przez siedem dni po zabiegu. Powinni również powstrzymać się od stosunków seksualnych w tym czasie. Dodatkowo, powinni unikać jazdy na rowerze i jazdy konnej przez tydzień po zabiegu. Lekki masaż może pomóc wypełniaczowi wchłonąć się w tkankę podskórną.

Powiększanie warg sromowych jest często wykonywanym zabiegiem kosmetycznym. Zabieg ten przywraca objętość wargom sromowym poprzez wstrzyknięcie wypełniacza kwasu hialuronowego. Zabieg ten znany jest również jako „powiększanie warg sromowych” i może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Badania przedoperacyjne

Zazwyczaj labiaplastyka wymaga jednorazowego zabiegu. Niektóre kobiety mogą jednak w przyszłości potrzebować poprawek. Dzieje się tak, ponieważ wargi sromowe mogą zmienić kształt po porodzie pochwowym lub ciąży. Istnieją również pewne ograniczenia dotyczące zabiegu w niektórych stanach, takie jak ciąża.

Labiaplastyka polega na wstrzyknięciu tłuszczu lub materiału wypełniającego do warg sromowych i odtworzeniu tkanki wargowej. Zabieg ten zmniejsza rozmiar warg sromowych i łagodzi fizyczny dyskomfort związany z nadmiarem tkanki. Jeśli wargi sromowe są zbyt duże, mogą powodować różne problemy, w tym nawracające infekcje dróg moczowych. Ponadto, nadmierna tkanka warg sromowych może prowadzić do fizycznego dyskomfortu i podrażnień podczas stosunku. Usuwając nadmiar tkanki, labiaplastyka może poprawić rozmiar i wygląd warg sromowych oraz zmniejszyć ryzyko zakażeń.

Przed poddaniem się labioplastyce, pracownik służby zdrowia przeprowadzi badanie przedoperacyjne. Chirurg określi, czy wargi sromowe są zbyt duże czy zbyt małe. Następnie przygotuje skórę do zabiegu i poda znieczulenie. Obszar chirurgiczny zostanie przygotowany za pomocą roztworu czyszczącego, a obszar łonowy może zostać ogolony. Sedacja jest często wstrzykiwana do kroplówki, aby zmniejszyć ból podczas zabiegu.

Ponadto labiaplastyka jest częścią zabiegu chirurgicznego potwierdzającego płeć. Operacja polega na usunięciu nadmiaru tkanki z warg sromowych mniejszych i zrównaniu ich z wargami sromowymi większymi. Może również polegać na usunięciu z wargi sromowej głównej fragmentu tkanki w kształcie klina, pozostawiając nienaruszoną błonę podśluzową i pomarszczony brzeg.

Czas przestoju

Wypełnianie warg sromowych jest zabiegiem niechirurgicznym, praktycznie bez przestojów. Procedura jest wykonywana przy użyciu zatwierdzonego przez FDA materiału do wstrzykiwania w celu poprawy wyglądu warg sromowych. Wypełniacze te mogą być wykonane z kwasu hialuronowego lub kwasu poli-L-mlekowego i mogą stymulować naturalną produkcję kolagenu.

Koszt

Wiele kobiet jest zainteresowanych labiaplastyką, zabiegiem chirurgicznym, który powiększa wargi sromowe. Problem ten jest często niekomfortowy i powoduje zakłopotanie u osoby cierpiącej. Powiększone wargi sromowe mogą również sprawiać problemy podczas ćwiczeń i być źródłem częstych infekcji dróg moczowych. Oprócz dyskomfortu fizycznego, powiększone wargi sromowe mogą również obcierać o ubranie lub wewnętrzną stronę uda. Przerost warg sromowych może mieć podłoże genetyczne lub być wynikiem starzenia się, porodu lub utraty wagi.

Chirurg plastyczny może przedstawić Ci szczegółowe oszacowanie kosztów związanych z labiaplastyką. Koszt będzie zależał od stopnia skomplikowania zabiegu, rodzaju labiaplastyki i miejsca nacięcia. Jeśli zabieg wymaga użycia wstrzykiwanych wypełniaczy, warto znaleźć chirurga plastycznego lub dermatologa z certyfikatem.

Przed wykonaniem zabiegu należy uiścić opłatę za konsultację i opłatę przedoperacyjną. Opłaty te pokrywają koszty pracy chirurga i obejmują badania lekarskie oraz przegląd historii choroby. Ten etap pozwala chirurgowi określić, czy jesteś dobrą kandydatką do labiaplastyki. Większość pacjentek musi również poddać się badaniom krwi przed zabiegiem. Ponieważ operacja jest inwazyjna, ważne jest, abyś była zdrowa.

Plastyka warg sromowych to zabieg chirurgiczny polegający na obkurczeniu warg sromowych mniejszych. Zabieg ten może być kosztowny, waha się od 4 000 do 5 000 dolarów. Zabieg jest jednogodzinny, a dr Reinblatt wykonuje go w znieczuleniu ogólnym. Chirurg odetnie nadmiar tkanki i zamknie nacięcie za pomocą wchłanialnych szwów.

Zabieg trwa zazwyczaj około pół godziny i może być wykonany na wardze zewnętrznej lub wewnętrznej. Pacjenci otrzymują znieczulenie miejscowe do zabiegu, ale można również zdecydować się na znieczulenie ogólne. Zwiększa to koszt zabiegu, ale jest to opcja dla osób, które chcą być uspokojone podczas zabiegu.

W zależności od miejsca zamieszkania i chirurga plastycznego wykonującego zabieg, operacja powiększenia warg sromowych może kosztować od 3 000 do 7 000 dolarów. Możliwe jest połączenie zabiegu powiększenia warg sromowych z innymi zabiegami kosmetycznymi w celu obniżenia całkowitych kosztów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *